Středisko péče o nohu

Novinky

31.10.2013 21:49

Vítejte...

Naše pracoviště...

 

 

25.10.2013 13:26

Středisko péče o nohu

- provádíme počítačová vyšetření chodidel

- uvolňující techniky nohy, mobilizaci a kineziotaping

- výrobu individuálních ortopedických vložek

- sestavování individuálních cvičebních plánů

- cvičení SM systémem dle konceptu Mudr. R. Smíška (více v menu vlevo)

- Dornovu metodu (více v menu vlevo)

- prodej ortopedické obuvi a rehabilitačních pomůcek

- preventivní péči o diabetickou nohu
- přístrojovou pedikúru

- poradenství a kurzy v oblasti domácí péče o nohu

pořádáme kurzy zdravých nohou a naučíme Vás tejpovat

 mediciální pedikúra

provádíme preventivní PC vyšetření dětí ve školkách a pořádáme skupinová cvičení pro zdravý vývoj dětské nohy

Cvičíme SM systémem (více o této metodě v menu vlevo)

 

 

 

17.10.2013 14:02

Pečujeme o nohy s různými deformitami a problémy u dospělých

 

 

Zabýváme se komplexní péčí o nohy v podiatrickém pojetí.  Pro lepší  pochopení si představme například klienta přicházejícího s vysokým klenutím nohy, latinsky ,,pes cavus (známe jako vysoký nárt) a příčně plochou nohou. Tato pozice nohy  sebou  přináší pohyb po minimální ploše, extrémní tlak na patu a špičku, pata netlumí nárazy a trpí bederní páteř. Pak vznikají  deformity jako jsou vbočení palce, či malíku, drápovité prstce, bolesti v nártu, ostruha kosti patní, nezřídka však vše současně.

Začínáme   vyšetřením na podoskopu, zhotovením PC tlakového snímku a provedeme základní zhodnocení  celkového postavení dolních končetin a pánve. Následuje pohovor s klientem, který nám upřesní některé jeho návyky a stereotypy pohybu v  zaměstnání a ve volném čase, druh zátěže, hmotnost, věk a další důležité informace.

Na základě těchto zjištěných informací zvolíme ideální postup. Je-li to třeba, pacient je nejprve doporučen k ortopedovi, který spolupracuje s naším pracovištěm a na poté v souladu s léčbou zahájíme optimální terapii. V lehčích případech rovnou zahájíme terapii vedoucí k optimalizaci stavu.

-Volba ideální vložky do obuvi, pokud je potřeba

-Sestavení  individuálního cvičebního plánu

-Cílená mobilizující a stabilizující rehabilitační terapie,

     pohybová terapie nohou a dolních končetin

-Kineziotejping

-Průběžný PC monitoring stavu chodidel

Klient s těmito příznaky má často hluboké otlaky v oblasti přednoží (pod prsty), na patách a také na kloubcích prstců se často tvoří kuří oka, či bolestivé otlaky. U nás je samozřejmostí  odborné ošetření nehtů a pokožky.

Na tomto příkladu si všimněte, že klient, který přišel se svým problémem na počátku,  odchází s adekvátní vložkou do obuvi, v pohodlných a zdravých botách, s dokonale ošetřenou pokožkou a nehty, znalý svého problému, schopný do budoucna své problémy výrazně eliminovat, nebo úplně vyřešit. Nelze však všechny potíže s nohami paušalizovat a proto ani řešení nemůže být pokaždé stejné. A také samozřejmě, hlavní slovo má vždy ošetřující lékař pacienta, tudíž plně respektujeme klientovu léčbu a pracujeme v jejím souladu.

CZIN.eu

Jak se Vám líbí naše webové stránky?

Datum 02.12.2013
Vložil Jan Řehořek
Titulek poděkování

Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za Vaší péči i připravený cvičební koncept. Bolesti paty jsou pryč a doufám že už se nikdy nevrátí. Pomohlo mi velice tapování pat i to cvičení. Jsem naprosto spokojený. J.Ř.

Datum 08.10.2013
Vložil Zábranská
Titulek Cvičení s dětmi

Dobrý den paní Lásková, chci Vám poděkovat za přátelskou atmosféru na skupinovém cvíčení ,,Vítkův chodník". Naše děti to ohromně bavilo a stále o Vás mluví.
Příště přijdeme zase.
Díky. Martina Zábranská, Jičín

Datum 08.07.2013
Vložil Honza
Titulek účinná terapie

Velký dík paní Láskové, která se mi stará o následky mých omrzlin na noze a poradila mi konečně účinnou terapii . Díky, díky... J.Sládek

Datum 21.01.2013
Vložil Hajná Věra
Titulek poděkování

Chtěla bych za sebe i své kolegyně poděkovat za péči které se nám dostalo ve Středisku péče o nohu v Mladé Boleslavi, hlavně u paní Láskové a také paní terapeutky, která nás učila cviky na posílení klenby. Byly jsme velmi spokojené.
Věra Hajná s kolegyněmi

Datum 22.10.2012
Vložil Zahrádka
Titulek vložky na míru

paní Lásková, jen vám chci napsat,že vložky, ktweré jste mi nechala zhotovit na míru jsou opravdu bezvadné,v pohodě vydržím 8 hodin v práci a nohy už mě äni nebolí.J.Z.

Datum 27.10.2012
Vložil Lásková
Titulek Re: vložky na míru

Děkuji pane Zahrádko, jsem moc ráda, že jsem mohla pomoci, mám z Vás radost.
Lásková

Datum 03.09.2012
Vložil Janovská
Titulek Poděkování

Jenom krátce. Děkuji za odborný přístup a pomoc od bolesti mých kotníků.Myslela jsem, že v mém věku už pomoci není.Ještě jednou děkuji paní Láskove. Alžběta Janovská

Datum 22.05.2012
Vložil Šulc
Titulek Spokojenost

Rád bych tímto způsobem poděkoval paní Láskové o které si myslím, že je odbornice na svém místě. Pomohla mi od mé úmorné bolesti pat a kotníku. Dala do souvislostí i zdánlivě nesouvisející a navrhla řešení. Před tím jsem o existenci oboru podiatrie neměl tušení. Nyní si pod tímto pojmem vybavím paní Láskovou a její přístup.
Děkuji a doporučuji.
Jan Šulc

Datum 14.03.2012
Vložil Lehanková
Titulek Ortopedické vložky

Děkuji paní Láskové za poradenství a výběr ortopedických vložek. I když jsem moc nedoufala, konečně mám takové, ve kterých mě nohy přestaly bolet.
,,Péči o nohu" pí. Láskové doporučuji všem. Lehanková

Datum 04.01.2012
Vložil ing.Zeman Jiří
Titulek Specializovaná péče

Dobrý den, moje kolegyně od Vás má kartu na specializovanou péči o nohy. Jak často bych musel docházet, abych jí obdržel také?
Díky za rychlou odpověď. Ing. Zeman

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Kontakt

Středisko péče o nohu

podiatric@email.cz

Jana Palacha 1021, Mladá Boleslav

737717603

IČ: 73616028
Kontaktní osoba: Eva Lásková

Vyhledávání

Novinky

31.10.2013 21:49

Vítejte...

Naše pracoviště...    
25.10.2013 13:26

Středisko péče o nohu

- provádíme počítačová vyšetření chodidel - uvolňující techniky nohy, mobilizaci a kineziotaping - výrobu individuálních ortopedických vložek - sestavování individuálních cvičebních plánů - cvičení SM systémem dle konceptu Mudr. R. Smíška (více v menu vlevo) - Dornovu metodu (více v...
17.10.2013 14:02

Pečujeme o nohy s různými deformitami a problémy u dospělých

    Zabýváme se komplexní péčí o nohy v podiatrickém pojetí.  Pro lepší  pochopení si představme například klienta přicházejícího s vysokým klenutím nohy, latinsky ,,pes cavus (známe jako vysoký nárt) a příčně plochou nohou. Tato pozice nohy  sebou  přináší...
19.06.2013 11:43

PEČUJEME TAKÉ O DĚTSKÉ NOHY

  Péče o  nohy a včasný záchyt jejich deformit dnes funguje ve všech vyspělých zemích. Péče o dětské nohy by se neměla omezovat pouze na konstatování: ,, Má ploché nohy, dáme vložky“ S dětskou nohou je třeba pracovat individuálně, možný budoucí problém včas odhalit a aplikovat...
20.04.2012 21:47

Mediciální - suchá pedikúra

Na Našem pracovišti provádíme MEDICIÁLNÍ PŘÍSTROJOVOU PEDIKÚRU. Dle individuální potřeby je možno provést kombinované ošetření.
02.06.2011 22:41

STŘEDISKO PÉČE O NOHU

  22.11.2010 21:36 pořádáme kurzy zdravých nohou a naučíme Vás tejpovat provádíme mediciální pedikúru provádíme preventivní PC vyšetření dětí v MŠ a pořádáme pravidelná skupinová cvičení pro zdravý vývoj dětské...
04.11.2010 09:39

Prodej ortopedické obuvi vyrobené přímo proVás

Tato ortopedickáobuv byla doposud nabízena zejména zdravotnickému personálu nemocnic, nebo lékárníkům. Nyní, jako naprosto unikátní způsob prodeje i  Vám představujeme,  jediní v Mladé Boleslavi, prodej ortopedické a pracovní obuvi, vyrobené přímo pro konkrétního zákazníka. U nás můžete...

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:Fotogalerie: Úvodní stránka

Tato fotogalerie je prázdná.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode