Články a zajímavosti o pedikúře

 

  Jak poznat dobrou pedikérku

Péče o nohy patří ke každodennímu životu, ale většinou si to uvědomíme, až když nám začne chůze činit nějaké potíže.

Z praxe vím, že většina našich klientů a klientek má nějakou deformitu nohy, jako je například snížená, nebo úplně propadlá klenba nožní, vbočené palce, ostruhy, kladívkovité prsty apod.

Přesto, že tyto deformity činí lidem celkem značné potíže, pomoc odborníka buď zavrhnou úplně, nebo jí využijí, ale někdy se očekávaný výsledek nedostaví vůbec, nebo jen zanedbatelný.

Sestavili jsme proto pro Vás jakýsi manuál či návod, jak rozpoznat, kde Vám dokážou pomoci a co vlastně od odborné pedikúry očekávat.

 

Co očekávat a také vyžadovat, jak poznat kvalitní službu

Odborná pedikúra poskytuje kompletní péči o nohy. Znamená to tedy, že Vám bude odstraněna zrohovatělá pokožka z plosek (chodidel), ošetřeny otlaky, kuří oka a to i ta hluboká, odborně ošetřeny vrůstající nehty tak, že odcházíte bez bolesti, regenerace suché pokožky, pokud je to u Vás aktuální a rekondiční masáž chodidel. Tyto úkony jsou základní a rozhodně je musí zvládat každá kvalifikovaná pedikérka, či pedikér.

Dobrý a vzdělaný pedikér Vám však nabídne mnohem víc.

Jako nadstandardní služby lze považovat poradenství při výběru obuvi , ortopedických vložek, ortopedických pomůcek pro srovnání nášlapu, regenerační a léčebné zábaly nohou pro podporu prokrvení, kloubů pokožky, atd. Dále pak např. stimulace reflexních plošek a masáže související s nezdravým nášlapem.

Dále je dobré vědět, že pokud u nějakého výkonu klient krvácí, není to na pedikúře běžná rutina a pedikér má učinit zápis o této události, který klient podepíše. Zápis potom může být použit v případě, že by se klient musel dále léčit (např. zhnisání ranky, špatná hojivost apod). Na pedikúře nesmí být klientům podávána žádná farmaka (např. Framykoin, penicilin…) Můžou však být doporučena, jsou li volně dostupná v lékárnách.

Další a možná nejdůležitější hledisko pedikúry je hygiena a používané nástroje.

Obecně platí, že nástroje jsou z kvalitního kovu, protože musí být pravidelně sterilizovány ve schválených sterilizátorech a po každém klientovi jsou nástroje dezinfikovány. I laik pak bude vědět, že pokud má pedikérka jako hlavní pracovní nástroj žiletkový seřezávač s plastovou rukojetí a stejný máte doma i vy z drogérie, nebude to asi nástroj, který vydrží pravidelnou sterilizaci horkým vzduchem a několikrát denně dezinfekci. Hlídejte si také pilníčky. Pokud jsou papírové, chtějte nový a průběžně dezinfikovaný. Kožní mykózy jsou velice úporné a je velmi snadné je získat. Kdo jiný, než pedikér by měl tato rizika eliminovat.

Dejte na reference a informujte se na druh kvalifikace a délku praxe. Mějte na paměti, že rekvalifikovat se může každý, ale to nemusí bohužel vždy znamenat odbornost a fundovanost.

 

 

 

 

Kontakt

Středisko péče o nohu

podiatric@email.cz

Jana Palacha 1021, Mladá Boleslav

737717603

IČ: 73616028
Kontaktní osoba: Eva Lásková

Vyhledávání

Novinky

31.10.2013 21:49

Vítejte...

Naše pracoviště...    
25.10.2013 13:26

Středisko péče o nohu

- provádíme počítačová vyšetření chodidel - uvolňující techniky nohy, mobilizaci a kineziotaping - výrobu individuálních ortopedických vložek - sestavování individuálních cvičebních plánů - cvičení SM systémem dle konceptu Mudr. R. Smíška (více v menu vlevo) - Dornovu metodu (více v...
17.10.2013 14:02

Pečujeme o nohy s různými deformitami a problémy u dospělých

    Zabýváme se komplexní péčí o nohy v podiatrickém pojetí.  Pro lepší  pochopení si představme například klienta přicházejícího s vysokým klenutím nohy, latinsky ,,pes cavus (známe jako vysoký nárt) a příčně plochou nohou. Tato pozice nohy  sebou  přináší...
19.06.2013 11:43

PEČUJEME TAKÉ O DĚTSKÉ NOHY

  Péče o  nohy a včasný záchyt jejich deformit dnes funguje ve všech vyspělých zemích. Péče o dětské nohy by se neměla omezovat pouze na konstatování: ,, Má ploché nohy, dáme vložky“ S dětskou nohou je třeba pracovat individuálně, možný budoucí problém včas odhalit a aplikovat...
20.04.2012 21:47

Mediciální - suchá pedikúra

Na Našem pracovišti provádíme MEDICIÁLNÍ PŘÍSTROJOVOU PEDIKÚRU. Dle individuální potřeby je možno provést kombinované ošetření.
02.06.2011 22:41

STŘEDISKO PÉČE O NOHU

  22.11.2010 21:36 pořádáme kurzy zdravých nohou a naučíme Vás tejpovat provádíme mediciální pedikúru provádíme preventivní PC vyšetření dětí v MŠ a pořádáme pravidelná skupinová cvičení pro zdravý vývoj dětské...
04.11.2010 09:39

Prodej ortopedické obuvi vyrobené přímo proVás

Tato ortopedickáobuv byla doposud nabízena zejména zdravotnickému personálu nemocnic, nebo lékárníkům. Nyní, jako naprosto unikátní způsob prodeje i  Vám představujeme,  jediní v Mladé Boleslavi, prodej ortopedické a pracovní obuvi, vyrobené přímo pro konkrétního zákazníka. U nás můžete...

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode