Společnost Pedikom byla založena za účelem poskytování pomoci těm,kteří zápasí s problémy svých nohou. Tomuto účelu slouží výroba individuálních speciálních ortopedických vložek na základě provedeného počítačového vyšetření chodidla.

Přístroj podoskop vybavený kamerou s následnou výrobou individuálních ortopedických vložek zvítězil v hodnocení odborné komise a obdržel prestižní ocenění v kategorii "Technologie pro diagnostiku a léčbu" na veletrhu zdravotnické techniky Medical Fair Brno 2010.

 

Škála nemocí nohou je velice široká.Počínaje plochou nohou a konče plísněmi na nehtech. Lze říci, že firma Pedikom patřila i v celosvětovém měřítku mezi první firmy,které začaly uplatňovat moderní metody vyšetření nohou,které se liší od tradičních ortopedických postupů.

Dle pojetí firmy se na nohu musí pohlížet jako na celistvou biomechanickou konstrukci. Její stabilita je dána klenutým lešením z kostí,šlach a svalů a pohyb je zajištěn velice komplikovaným silovým působením.

počítačové vyšetření zatížení chodidla, zdravotní pomůcka, ortopedická vložkaZkoumání složité biomechaniky pohybu nohou vedlo k moderním zásadám jejich léčení. Měření síly tlaků nohou je prováděno patentem chráněnou optickou metodou.
Když se kdokoliv postaví bosou nohou na skleněnou plochu,objeví se na její opačné straně věrný tlakový obraz.Tento obraz je jako tlaková mapa a je základem pro počítačové vyšetření nohou .Pomocí uspořádání tlakových bodů lze posoudit,o jaký druh problému se jedná. Současně lze říci,že ke každé nemoci nohou patří charakteristický tlakový obraz. Cílem léčení pomocí vložek Pedikom je korekce špatného uspořádání tlakových bodů a tím se opět obnoví narušená rovnováha statiky těla.
Tým speciálně školených odborníků zhotoví konstrukční plánek sloužící k výrobě individuálních vložek zvlášť pro každou nohu na základě zhotoveného snímku.

Vložka je zhotovena z přírodních materiálů,je měkká,pohodlná a nevyvolává alergie.Zabezpečuje bezbolestnou korekci nohou.Proto ji může nosit skoro každý okamžitě bez stížností na bolesti a bez vedlejších nepříznivých příznaků.

Firma má síť svých zastoupení nejenom doma,ale i v zahraničí a v zámoří.
Znalosti získané v průběhu existence firmy slouží k dalšímu zdokonalování vývoje při současném zachování tradičních řemeslných hodnot.
Vyspělá základna informatiky zaručuje moderní způsoby zpracování a uchování získaných dat.Vysoká a vyrovnaná kvalita je úkolem týmu odborně školených spolupracovníků.

 


 

 

Kontakt

Středisko péče o nohu

podiatric@email.cz

Jana Palacha 1021, Mladá Boleslav

737717603

IČ: 73616028
Kontaktní osoba: Eva Lásková

Vyhledávání

Novinky

31.10.2013 21:49

Vítejte...

Naše pracoviště...    
25.10.2013 13:26

Středisko péče o nohu

- provádíme počítačová vyšetření chodidel - uvolňující techniky nohy, mobilizaci a kineziotaping - výrobu individuálních ortopedických vložek - sestavování individuálních cvičebních plánů - cvičení SM systémem dle konceptu Mudr. R. Smíška (více v menu vlevo) - Dornovu metodu (více v...
17.10.2013 14:02

Pečujeme o nohy s různými deformitami a problémy u dospělých

    Zabýváme se komplexní péčí o nohy v podiatrickém pojetí.  Pro lepší  pochopení si představme například klienta přicházejícího s vysokým klenutím nohy, latinsky ,,pes cavus (známe jako vysoký nárt) a příčně plochou nohou. Tato pozice nohy  sebou  přináší...
19.06.2013 11:43

PEČUJEME TAKÉ O DĚTSKÉ NOHY

  Péče o  nohy a včasný záchyt jejich deformit dnes funguje ve všech vyspělých zemích. Péče o dětské nohy by se neměla omezovat pouze na konstatování: ,, Má ploché nohy, dáme vložky“ S dětskou nohou je třeba pracovat individuálně, možný budoucí problém včas odhalit a aplikovat...
20.04.2012 21:47

Mediciální - suchá pedikúra

Na Našem pracovišti provádíme MEDICIÁLNÍ PŘÍSTROJOVOU PEDIKÚRU. Dle individuální potřeby je možno provést kombinované ošetření.
02.06.2011 22:41

STŘEDISKO PÉČE O NOHU

  22.11.2010 21:36 pořádáme kurzy zdravých nohou a naučíme Vás tejpovat provádíme mediciální pedikúru provádíme preventivní PC vyšetření dětí v MŠ a pořádáme pravidelná skupinová cvičení pro zdravý vývoj dětské...
04.11.2010 09:39

Prodej ortopedické obuvi vyrobené přímo proVás

Tato ortopedickáobuv byla doposud nabízena zejména zdravotnickému personálu nemocnic, nebo lékárníkům. Nyní, jako naprosto unikátní způsob prodeje i  Vám představujeme,  jediní v Mladé Boleslavi, prodej ortopedické a pracovní obuvi, vyrobené přímo pro konkrétního zákazníka. U nás můžete...

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode